Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

Z informacji, do jakich dotarli dziennikarze portalu Kryminalna Polska wynika, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy, któremu mieszkaniec Gniezna uniemożliwił dalszą jazdę. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji, który odtransportował zatrzymanego do Zakładu Opieki Zdrowotnej w celu pobrania krwi. Niespodziewanie w pewnym momencie mężczyzna stracił przytomność i zmarł.

Policjanci wezwani na miejsce zatrzymania nietrzeźwego kierowcy potwierdzają, że zatrzymany przez mieszkańca Gniezna kierowca, rzeczywiście znajdował się pod wpływem alkoholu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenie, wezwani funkcjonariusze zabrali nietrzeźwego kierowcę do Zakładu Opieki Zdrowotnej w celu przeprowadzenia badań krwi, które miały potwierdzić stężenie alkoholu. Po badaniu, pijany kierowca stracił przytomność. Mimo prób reanimacji nie udało się go uratować i zmarł

Rzecznicy Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, jak i Komendy Powiatowej w Gnieźnie nie informują o tym zdarzeniu i odsyłają do gnieźnieńskiej prokuratury. Niestety nie udało nam się jednak skontaktować, i uzyskać komentarza Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie – Piotra Gruszki.