Zatrzymanie / fot. Policja

6 członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci gdańskiego CBŚP. Mężczyźni są podejrzani o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Danii. Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstw doszło na tle porachunków gangsterskich między grupami trudniącymi się czerpianiem korzyści z nierządu. Agencje towarzyskie zlokalizowane były w Danii. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani przez gdański sąd po przedstawieniu zarzutów w Prokuraturze Okręgowej dotyczących działania z zorganizowanej grupie przestępczej i zabójstwa. Grozi im dożywocie.

Policjanci gdańskiego CBŚP uzyskali informację od duńskiej policji o zabójstwie, do którego doszło w Danii 10 stycznia 2017 r. Ofiarą była bowiem obywatelka Polski. Sam przebieg zdarzenia miał bardzo drastyczny charakter – jedna z kobiet przebywająca w agencji spłonęła po podłożeniu ognia przez sprawców, druga zdążyła wyskoczyć przez okno. Natomiast jeden ze sprawców zginął na miejscu w pożarze.

Od tego momentu policjanci CBŚP zaczęli intensywnie pracować nad sprawą. Funkcjonariusze ustalili, że w Danii działały dwie konkurencyjne zorganizowane grupy przestępcze, które zaczęły walczyć o wpływy na rynku agencji towarzyskich. Funkcjonariusze ustalili strukturę grupy, która dopuściła się przestępstwa i tożsamość  wszystkich osób zaangażowanych w ten proceder.

We współpracy z Prokuraturą Okręgową i policją duńską funkcjonariusze ustalili wszystkie szczegóły dotyczące samej zbrodni, jak również kto za nią stał.

Policjanci gdańskiego CBŚP przygotowali skrupulatnie akcję zatrzymań przy wsparciu SPAP KWP w Gdańsku. Pięciu mężczyzn zastało zatrzymanych w Gdańsku w minioną środę, a wczoraj, 10.04.br., również w Gdańsku policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę. Jak wynika z ustaleń policjantów kolejny z członków grupy przebywa w Niemczech i został zatrzymany przez policję niemiecką do innego przestępstwa. Będzie ekstradowany do Polski po wystawieniu ENA.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, usiłowania zabójstwa i zabójstwa. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa.

Przeczytaj również: