Policjanci z komendy powiatowej w Polkowicach zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim metamfetaminę. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, podejrzany próbował oddalić się z miejsca kontroli drogowej, w wyniku czego uderzył w radiowóz. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W środę 4 kwietnia br., polkowiccy policjanci w godzinach nocnych podjęli czynności związane z zatrzymaniem mercedesa. Kierujący nie reagował na wydawane sygnały i polecenia funkcjonariuszy, po czym próbował oddalić się z miejsca kontroli drogowej, w wyniku czego uderzył w radiowóz. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego.

Podczas rozmowy wygląd i zachowanie kierowcy wzbudziły podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową kontrolę, podczas której znaleźli przy sprawdzanym woreczek strunowy z metamfetaminą. Badanie wykazało również, że 32-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego prowadził pojazd będąc pod działaniem narkotyków. Ponadto w toku dalszych czynności ustalono, że kierujący posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

W związku z tym mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2, natomiast posiadanie narkotyków i niestosowanie się do wyroków sądowych to kara do 3 lat.

Przeczytaj również: