Bił mężczyznę tłuczkiem do mięsa / fot. Policja

Z okna mieszkania na parterze wyglądała 40-latka. W tym czasie przechodził znany jej z widzenia mężczyzna, który zaczął wyzywać kobietę, a następnie nieoczekiwanie uderzył ją w twarz. Zadany cios był tak silny, że 40-latka straciła przytomność. Gdy się ocknęła, agresor był już w mieszkaniu i okładał pięściami jej męża. Sprawca uciekł przed przybyciem mundurowych. Stróże prawa ustalili gdzie przebywa i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Był on już niejednokrotnie karany.

W ostatni dzień marca wieczorem 40-latka wyglądała przez okno mieszkania znajdującego się na parterze budynku. Przechodził tamtędy znany jej z widzenia mężczyzna, który zaczął ja wyzywać, a następnie nieoczekiwanie uderzył z pięści w twarz. Kobieta zemdlała, a gdy się ocknęła zobaczyła agresora w środku swojego mieszkania. Mężczyzna bił jej męża pięściami, jak również kopał go po ciele. Okazało się, że 69-latek stracił przytomność. Świadkowie zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało pobitego mężczyznę do szpitala. Na miejsce przybyli również mundurowi, którzy ustalili, że agresor bił męża kobiety również tłuczkiem do mięsa .

Napastnik zdążył uciec przed przybyciem policjantów. Stróże prawa sprawdzali wytypowane przez siebie miejsca, w których mógł się ukryć mężczyzna. Został on zatrzymany na jednej z ulic w centrum miasta. 28-letni sprawcą był znany siemianowickim policjantom. W jego kartotece karnej widnieją wpisy o karalności za brutalne przestępstwa, takie jak rozboje oraz liczne włamania i kradzieże. 69-letni pokrzywdzony w wyniku pobicia poniósł poważne obrażenia w postaci pęknięcia czaszki, złamania nosa z przemieszczeniem oraz złamania żeber.

Dzisiaj zatrzymany mieszkaniec Siemianowic Śląskich usłyszał zarzut za uszkodzenie ciała. To przestępstwo popełnił w ramach tzw. recydywy, co oznacza, że kara jaką poniesie będzie surowsza. Dodatkowo będzie ponosił odpowiedzialność karną za naruszenie miru domowego i naruszenie nietykalności cielesnej 40-latki. Również i tych przestępstw dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury celem zastosowania środków zapobiegawczych.