Broń / fot. Policja

Policjanci z powiatu lwóweckiego prowadząc działania przeciwko kradzieżom mienia zauważyli mężczyznę, który zwrócił ich uwagę swoim dość nerwowym zachowaniem. Funkcjonariusze podjęli interwencję, wylegitymowali go i sprawdzili zawartość plecaka, a wtedy okazało się, że posiada w nim metamfetaminę oraz pistolet. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających i broni bez zezwolenia grozić mu może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim realizowali działania mające na celu ograniczenie przestępczości przeciwko mieniu. W trakcie prowadzonej obserwacji policjanci zauważyli mężczyznę, którego zachowanie było nadzwyczaj nerwowe.

Mając to na uwadze funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania mężczyzny.Policjanci podjęli interwencję, wylegitymowali podejrzanego i sprawdzili zawartość jego plecaka, a wtedy okazało się, że posiada w nim narkotyki oraz pistolet. Kontrolowany mężczyzna miał ze sobą broń z amunicją oraz metamfetaminę.Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za posiadanie środków odurzających i broni bez zezwolenia odpowie teraz przed sadem, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.