fot. Pixabay

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo dotyczące działalności jednego z parabanków – spółki Remedium – Doradcy Finansowi sp. z o.o.

Pokrzywdzonych ponad 700 osób

W toku tego postępowania wczoraj (5 kwietnia 2017 roku) funkcjonariusze ABW Delegatura w Olsztynie, działając na polecenie prokuratora, zatrzymali Sylwestra S.  Po jego doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator ogłosił mu łącznie 11 zarzutów.

Sylwester S. podejrzany jest o doprowadzenie ponad 700 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 60 milionów 144 tysięcy 932 złote. Podejrzany wprowadził ich w błąd co do charakteru lokat pieniężnych w związku z prowadzoną przez siebie działalnością w spółce Remedium – Doradcy Finansowi sp. z o.o. Doszło do tego w okresie od maja 2005 roku do lutego 2013 roku.

Grozi kara do 15 lat więzienia

Pozostałe zarzuty stawiane Sylwestrowi S. dotyczą oszustw, działania na szkodę spółek, którymi podejrzany zarządzał i doprowadzenie w wyniku nadużycia uprawnień oraz przywłaszczania pieniędzy spółek do wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 33 milionów złotych, usunięcia składników majątkowych w celu udaremnienia wykonania orzeczenia Sądu, prowadzenia w sposób nierzetelny ksiąg rachunkowych, prowadzenia bez zezwolenia działalności parabankowej, a także nie zgłaszania wniosku o upadłość spółek.

Z uwagi na wysokość wyłudzonego mienia oraz uczynienie z popełnianych przestępstw stałego źródła dochodu, podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (6 kwietnia 2017 roku) prokurator z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Olsztynie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego Sylwestra S. na okres 3 miesięcy.