Badanie alkomatem | fot. Pixabay

30-latek z Grudziądza przystąpił do egzaminu na prawo jazdy będąc pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila. Grudziądzanin miał już wcześniej prawo jazdy, ale zostało mu zatrzymane za… jazdę pod wpływem.

Wczoraj (04.04.17) do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zadzwonił egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z informacją, że osoba, która przed chwilą przystąpiła do egzaminu, prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że chodzi o 30-letniego grudziądzanina. Z informacji, które funkcjonariusze otrzymali od egzaminatora wynikało, że mężczyzna poprawnie wykonał dwie pierwsze części praktyczne: sprawdzenie stanu techniczne pojazdu oraz jazdę po placu manewrowym. W momencie, gdy egzaminator wsiadł do samochodu i miał wyjechać z 30-latkiem poza teren ośrodka wyczuł od niego alkohol, więc zadzwonił na policję.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna przystąpił do państwowego egzaminu na prawo jazdy, ponieważ wcześniejsze uprawnienia stracił za… jazdę pod wpływem alkoholu.

Grudziądzanin odpowie teraz za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: