Sterydy / fot. Policja

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą kraśnickiej komendy realizując ustalenia operacyjne zatrzymali mężczyznę, który wprowadzał do obrotu sterydy. 28-letni mieszkaniec Kraśnika w miejscu zamieszkania posiadał około 11 tys. tabletek i ponad 2 tys. ampułek produktów leczniczych. Teraz odpowie za przestępstwo z ustawy o prawie farmaceutycznym.

Wczoraj policjanci z zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą kraśnickiej komendy realizując ustalenia operacyjne zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kraśnika, który za pośrednictwem stron internetowych oraz posługując się fikcyjnymi danymi oferował do sprzedaży sterydy. W trakcie przeszukania mieszkania, w którym przebywał mężczyzna mundurowi ujawnili i zabezpieczyli około 11 tys. tabletek oraz ponad 2 tys. ampułek produktów leczniczych. Zatrzymany 28-latek nie posiadał pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu.

Policjanci ustalili także, iż mężczyzna wysyłał paczki z zawartością sterydów osobom z różnych części Polski. 14 takich paczek przygotowanych do nadania zostało wczoraj zabezpieczone.

Zatrzymany 28-latek odpowie za przestępstwo z ustawy o prawie farmaceutycznym. Za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając do tego pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.