Wypadek na przejeździe kolejowym / fot. Policja

Chełmscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Kierująca nim kobieta poniosła śmierć na miejscu, a pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Załoga pociągu oraz dróżnik byli trzeźwi. W związku z tą sprawą zatrzymany został 49-letni dróżnik.

Wczoraj około godziny 17.40 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku kolejowym. Do zdarzenia  doszło na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Metalowej w Chełmie.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierująca samochodem osobowym marki Toyota Yaris przy podniesionych rogatkach wjechała na przejazd kolejowy. W tym czasie nadjechał pociąg osobowy relacji Lublin-Chełm, który uderzył w znajdujący się na torowisku samochód. Kierująca nim 51-letnia chełmianka poniosła śmierć na miejscu. Jadąca z nią 14-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Decyzją nadzorującego czynności prokuratora, zwłoki zostały zabezpieczone i przewiezione do zakładu medycyny sądowej. W związku z ta sprawą zatrzymany został 49-letni dróżnik. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznych w skutkach zdarzenia.

Przeczytaj również: