Podróbki / fot. Policja

Już po raz kolejny policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobione perfumy i odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na 80 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy kontrolowali wytypowane punkty sprzedaży na terenie giełdy samochodowo – towarowej w Koszalinie. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili 2 stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 152 sztuk perfum, torebek oraz odzieży oznaczonej nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na 80 tysięcy złotych.

Podróbki / fot. Policja

Towar został zabezpieczony, a sprzedawcy w wieku 33 i 45 lat wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.