Zatrzymany za czerpanie korzyści z prostytucji / fot. Policja

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali kolejne dwie osoby związane z czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji. 37-latek zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Wcześniej zatrzymano 3 osoby, którym przedstawiono zarzuty czerpania korzyści z prostytucji innych osób. Ta realizacja, to ciąg dalszy sprawy prowadzonej od kilku miesięcy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej w dalszym ciągu pracując nad wyjaśnieniem sprawy handlu ludźmi i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji zatrzymali kolejne osoby mające związek z tym przestępczym procederem. Do przestępstw dochodziło na terenie województwa pomorskiego i zachodniopolskiego. W styczniu br. policjanci zatrzymali trzy pierwsze osoby.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku realizując tę sprawę wczoraj w powiecie kościerskim zatrzymali dwóch mężczyzn w wielu 25 i 37-lat. Podczas przeszukań lokali zajmowanych przez zatrzymanych policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju dowody, między innymi nośniki pamięci i sprzęt komputerowy.

Czytaj również: Gdańsk: Rozbita grupa czerpiąca korzyści z nierządu [FILM]

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu podejrzanym zarzutów czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez pokrzywdzone – obywatelki Bułgarii i Polski, z czego sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. 37-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowani na okres 3 miesięcy. 25-latek znajduje się pod dozorem policyjnym. Zatrzymanym grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.