Heroina / fot. Policja

Kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku zajmujący się sprawą nielegalnego handlu narkotykami, ustalili, że 35-letni mieszkaniec Lubska, podejrzany w tej sprawie, handlował heroiną. Kwota jaką mógł uzyskać tylko na przestrzeni niespełna pół roku nielegalnego procederu to około 10 tys. złotych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Komisariatu Policji w Lubsku oraz podjętym czynnościom, możliwe było przedstawienie zarzutów w sprawie nielegalnego procederu narkotykowego 35-letniemu mieszkańcowi Lubska. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych działań zgromadzili materiał dowodowy na podstawie, którego 35-latek został przesłuchany i usłyszał 10 zarzutów. Dziewięć z nich dotyczyło handlu heroiną na przestrzeni niespełna pół roku tj. w okresie od czerwca do października 2016 r. . Według ustaleń podejrzany mógł uzyskać za sprzedaż narkotyków kwotę nie mniejszą niż 10 tys. złotych łącznie. Kolejne dwa zarzuty dotyczył posiadania heroiny oraz dokonania wewnątrzwspólnotowej dostawy z Niemiec do Polski środka odurzającego w postaci heroiny.

Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru. W sprawie toczy się śledztwo. Za handel narkotykami grozi do 10 lat pozbawienia wolności.