Sąd Okręgowy w Warszawie / fot. Wikimapia

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do sądów cztery akty oskarżenia. Dotyczą one sześciu oskarżonych, którzy działali w zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. grupie Bukaciaka.

Oskarżono sześciu podejrzanych

Do Sądu Okręgowego w Warszawie został wniesiony akt oskarżenia przeciwko Rafałowi S. pseudonim Szkatuła. Został on oskarżony o podżeganie w 2011 roku Rafała B. pseudonim Bukaciak do dokonania zabójstwa w ramach działalności w zorganizowanej grupie przestępczej tzw. grupie szkatułowej. Został on również oskarżony o handel bronią palną oraz uczestnictwo w obrocie narkotykami.

Również do Sądu Okręgowego w Warszawie został wniesiony akt oskarżenia przeciwko Rafałowi S. pseudonim SzkatułaMarcinowi K. pseudonim Belmondziak oraz Robertowi P. pseudonim Bobek. Oskarżono ich o to, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami brali udział w usiłowaniu porwania dla okupu.

Krzysztof M. pseudonim Mikuś został oskarżony o uczestnictwo w obrocie narkotykami w ramach działalności w zorganizowanej grupie przestępczej tzw. grupie mokotowskiej. Jego sprawa będzie toczyła się przed Sądem Rejonowym w Piasecznie.

O uczestnictwo w obrocie narkotykami zostali oskarżeni także Dariusz P. i Karol B. Ich proces będzie się toczył przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie.

Zarzuty dla ponad 100 osób

W wielowątkowej sprawie prowadzonej przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie we współpracy z Zarządem w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, która dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, tzw. grupy Bukaciaka, dotychczas przedstawiono zarzuty ponad 100 osobom. Zabezpieczono w niej 40 jednostek broni palnej, ponad 2 tysiące sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.