Zabójstwo / fot. Pixabay

Wczoraj (30 marca 2017 roku) Sąd Okręgowy w Słupsku wymierzył karę dożywotniego pozbawienia wolności 37-letniemu mieszkańcowi Jezierzyc (gmina Słupsk). Prokuratura Rejonowa w Słupsku oskarżyła Piotra L. o zabójstwo żony Agnieszki L.

Do tragedii doszło w domu

Do zbrodni doszło 13 czerwca 2015 roku w mieszkaniu zajmowanym przez małżonków. W trakcie domowej kłótni Piotr L., chcąc pozbawić życia swoją żonę, zadał jej 43 ciosy nożem. Rany, jakie odniosła kobieta, doprowadziły do jej śmierci bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

W toku śledztwa ustalono, że skazany Piotr L. nadużywał alkoholu i już od 2007 roku fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją żoną. Za te zachowania mężczyznę oskarżono o przestępstwo z art. 207 par. 1 kodeksu karnego, za które również został skazany.

Nieprawomocny wyrok Sądu

Po przeprowadzeniu procesu sądowego prokurator zażądał dla Piotra L. najwyższego wymiaru kary. W mowie końcowej prokurator wskazał, że kara musi być wysoka, bowiem oskarżony wcześniej zaplanował zbrodnię i wykonał ją z zimną krwią. Co ważne w chwili zdarzenia oskarżony znajdował się pod wpływem alkoholu, co również jest okolicznością obciążającą.

Pomimo tego, że oskarżony i jego obrońca żądali niższego wymiaru kary, Sąd w całości podzielił argumenty przedstawione przez prokuratora i wymierzył Piotrowi L. karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Wyrok jest nieprawomocny.