Dusił i okradł taksówkarza / fot. Policja

O tym jak niebezpieczna jest praca kierowcy taksówki przekonał się kierujący nią mężczyzna, który został zaatakowany przez 33-letniego pasażera. Rozbójnik jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów kryminalnych. Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 marca br. wieczorem przy ul. Wodnej w Gnieźnie. Po wejściu do wezwanej taksówki klient podczas rozmowy z kierowcą wyrwał kabel od CB Radia, a następnie dwukrotnie owinął go wokół jego szyi i zaczął podduszać. W międzyczasie grożąc śmiercią taksówkarzowi zabrał należący do niego telefon komórkowy, 350 zł w gotówce i kluczyki od pojazdu, po czym uciekł.

Pokrzywdzony zawiadomił o przestępstwie gnieźnieńskich funkcjonariuszy. Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili dane osobowe sprawcy, a następnie zapukali do drzwi jego mieszkania. 33-letni gnieźnianin trafił do policyjnej celi. Taksówkarz na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, które stwarzało zagrożenie dla życia pokrzywdzonego.

W dniu 29 marca br. Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.