Broń gazowa / fot. Policja

Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który posiadał broń gazową wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia. Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Wczoraj po północy dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o podejrzanym zachowaniu się osoby, która zaparkowała samochodem na ulicy Filasiewicza w Cieszynie. Skierowani na miejsce interwencji policjanci wylegitymowali młodego mężczyznę i sprawdzili jego samochód. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli broń palną. Okazało się, ż posiadał broń gazową typu „Walther P-99 mm” oraz 32 sztuki amunicji.

Stróże prawa ustalili, że mężczyzna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni i amunicji. 26-letni mieszkaniec Cieszyna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Do ekspertyzy trafi zabezpieczona broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, 26-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić mu będzie nawet 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.