Włamał się na konto bankowe szwagra / fot. Policja

Mikołowscy kryminalni przedstawili zarzuty 30-letniemu mieszkańcowi Gliwic, który włamywał się na internetowe konto bankowe swojego szwagra, a następnie przelewał pieniądze na konto swojej żony. Ponadto gliwiczanin, podając fałszywe dane osobowe, wyłudzał pożyczki z firm pożyczkowych, również na szkodę krewnego. Mężczyzna osiągnął z tego tytułu zyski w kwocie kilku tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już 27 zarzutów, grozi mu do 10 lat więzienia

Mikołowscy kryminalni przedstawili 27 zarzutów 30-letniemu mieszkańcowi Gliwic. Mężczyzna włamywał się się do systemu bankowości elektronicznej swojego szwagra, a następnie przelewał pieniądze na konto swojej żony. Ponadto gliwiczanin, podając fałszywe dane osobowe wyłudzał pożyczki z firm pożyczkowych również na szkodę mieszkańca powiatu mikołowskiego.

Jego przestępczy proceder trwał od grudnia 2013 roku do kwietnia 2014. Z uwagi na skomplikowanie i wielowątkowość policjanci pracowali nad sprawą kilka miesięcy. W tym czasie ustalono i przesłuchano świadków, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktu oskarżenia do Sadu Rejonowego w Mikołowie. Śledczy w całej sprawie przedstawili sprawcy 27 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.