Dziecko pogryzione przez psa / fot. pixabay

Policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 3-letniego dziecka. Dziewczynka bawiąc się z czworonogiem na podwórku, w pewnym momencie została przez niego pogryziona. Z obrażeniami twarzy i szyi trafiła do szpitala. Policjanci apelują o szczególną ostrożność zwłaszcza w przypadku kontaktu małych dzieci z czworonogami.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 18:00 na terenie prywatnej posesji w gminie Zawadzkie. Oficer dyżurny otrzymał informację o pogryzieniu dziecka przez psa. Funkcjonariusze ustalili, że dziewczynka bawiła się z czworonogiem. Podczas zabawy, w pewnym momencie została przez niego pogryziona. Z obrażeniami twarzy i szyi została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

3-letnie dziecko znajdowało się pod opieką rodziców. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają, czy dziewczynka miała właściwą opiekę. Dodatkowo policjanci ustalili, że pies był własnością rodziny. Zwierzę nie było szczepione, w związku z tym powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii celem przeprowadzenia obserwacji.

Z informacji jakie uzyskała Kryminalna Polska wynika, że dziewczynka przeszła operację, jej stan jest ciężki ale stabilny, znajduje się obecnie w śpiączce farmakologicznej.