Zatrzymany za kradzież obrazów / fot. Policja

Policjanci z Kazimierza Dolnego zatrzymali sprawcę kradzieży obrazów o wartości 10 tys. zł, do której doszło w miniony weekend w Kazimierzu. Okazał się nim 19-latek z Puław. Jest on dobrze znany stróżom prawa bowiem w grudniu 2016 roku „połakomił” się na figurki królów z szopki bożonarodzeniowej ustawionej w pobliżu Urzędu Miasta w Puławach. Przedstawiono mu zarzut kradzieży obrazów za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym doszło do kradzieży obrazów o łącznej wartości 10 tys. zł. Dzieła przedstawiające krajobraz tego miasta zostały skradzione z jednego z pensjonatów. Młody mężczyzna zdjął obrazy ze ścian w ogólnodostępnym lobby i nie wzbudzając niczyich podejrzeń wyszedł z nimi z pensjonatu. Niebawem właściciele stwierdzili brak malowideł i powiadomili Policję. Podjęte przez funkcjonariuszy z Kazimierza Dolnego działania doprowadziły do ustalenia sprawcy, którym okazał się 19-latek z Puław. Jest on dobrze znany stróżom prawa bowiem w grudniu 2016 roku ukradł figurki królów z szopki bożonarodzeniowej ustawionej na Placu Chopina w Puławach.

Ponad dobę trwało ustalanie jego miejsca pobytu gdyż jak się okazało, młodzieniec sprzedał skradzione dzieła za kilkaset złotych i ruszył „w Polskę”. Nie pobawił się długo ponieważ został zatrzymany przez kazimierskich funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut kradzieży, do czego się przyznał i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie czynności odzyskania obrazów okazało się, że amator sztuki połakomił się również na grafikę, czego dotychczas nie zauważyli właściciele pensjonatu. Ona również została odzyskana przez policjantów.