Pies / fot. pixabay.com

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabicie psa. Funkcjonariusze znaleźli zwierzę powieszone na drzwiach od stodoły. Okazało się, że 29-latek jest kompletnie pijany i ma 3,6 promila alkoholu w organizmie. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Drastyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie powiatu został zabity pies.

Natychmiast na interwencję został wysłany patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali 29-letniego mężczyznę, a na drzwiach stodoły zauważyli powieszone zwierzę. Gdy funkcjonariusze dojechali pod wskazany adres właśnie kopał dół w ziemi. Mężczyzna został zatrzymany. Był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 3,6 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci mężczyzna zrobił to przy użyciu sznura.

Policjanci zatrzymali podejrzanego i przekazali do dyspozycji prokuratora rejonowego.

Podejrzany za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem osobie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: