Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zabezpieczyli ponad 200 sztuk zegarków z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli także znaczne ilości perfum opatrzonych nazwą i logo renomowanych firm. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. zł. Policjanci zatrzymali 54 letniego mieszkańca Lublina, który oferował nielegalny towar na jednym z portali aukcyjnych.

Policjanci z komendy miejskiej policji w Lublinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeszukali jedną z posesji na osiedlu Szerokie.  Z informacji policjantów wynikało, że pod wskazanym adresem znajdują się nielegalne towary, które oferowane były do sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych.

Policyjne działania prowadzone były wraz z ekspertem od znaku towarowego zegarków znanej   na świecie firmy. Podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli ponad 200 szt. zegarków, oraz blisko 900 szt. perfum. Zarówno zegarki, jaki i kosmetyki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest   na kwotę nie mniejszą  niż 250 tys. zł.  Trwa wyliczanie strat, jakie z tytułu nielegalnej sprzedaży   mogli ponieść producenci.

Do sprawy zatrzymany został 54 letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili policjanci mężczyzna od pewnego czasu zajmował się sprzedażą „podróbek”.  Mundurowi oprócz  nielegalnego towaru zabezpieczyli  także dokumentację świadczą o prowadzeniu sprzedaż i uzyskanych z tego tytułu zyskach.

Postępowania przygotowawczego prowadzone jest w kierunku naruszenia przepisów ustawy  o prawie własności przemysłowej oraz ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. 54 latkowi grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.