Przeworscy policjanci ustalili sprawców kradzieży pieniędzy z jednego z kościołów powiatu przeworskiego. W wyniesionej z kościoła skarbonce na ofiary znajdowało się około 600 złotych. Jak się okazało, skarbonkę ukradło dwóch 9-letnich mieszkańców naszego powiatu.

Wczoraj tuż po godz. 18, dyżurny przeworskiej komendy został telefonicznie poinformowany przez jednego z proboszczów parafii o włamaniu do kościoła i kradzieży pieniędzy. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy ustalili, że sprawcy weszli do kościoła głównym wejściem, które wówczas było otwarte. Następnie matalowym drutem otworzyli drugie drzwi i weszli do środka, skąd zabrali ze stolika skarbonkę z pieniędzmi.

Policjanci Wydziału Kryminalnego wykonali oględziny i zabezpieczyli metalowy drut, którym sprawcy otworzyli drzwi. Funkcjonariusze szybko ustalili, że czynu tego dopuścili się nieletni. Obaj sprawcy kradzieży z włamaniem to 9-latkowie, mieszkańcy powiatu przeworskiego.

Policjanci odzyskali część pieniędzy. Z uwagi, że sprawcami są nieletni, materiały w ich sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego.