Marihuana / fot. Policja

Policjanci z Elbląga zatrzymali w Pasłęku 42-latka, który w użytkowanych przez siebie garażach przechowywał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 7 kilogramów amfetaminy i ponad 12 kilogramów marihuany. Ponadto w jednym z garaży podczas przeszukania policjanci znaleźli 12 kartonów z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu Piotrowi J. może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wytrwała i skrupulatna praca elbląskich policjantów zajmujących się przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej, po raz kolejny przyniosła oczekiwany skutek. Wczoraj (22.03.2017) w Pasłęku kryminalni z Elbląga, działając przy wsparciu policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, zatrzymali 42-letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych wcześniej czynności uzyskali informację, że Piotr J. może posiadać znaczne ilości narkotyków. Ten 42-latek był już znany elbląskim policjantom, ponieważ był wcześniej notowany za tego typu przestępstwa. Wiedząc, że mężczyzna użytkuje kilka garaży, policjanci podjęli decyzję o ich przeszukaniu. Najpierw jednak podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli tam kilka kompletów kluczy, a następnie przeszukali kolejno wszystkie pomieszczenia, w tym także wspomniane garaże. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, ponieważ mężczyzna właśnie tam przechowywał narkotyki.