Narkotyki

Policjanci z Legnicy ujawnili w jednym z mieszkań spore ilości metamfetaminy oraz marihuany. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania i handlu narkotykami, a także paserstwa, gdyż w miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli dodatkowo mienie pochodzące z kradzieży. Za swoje czyny zatrzymany odpowie teraz przed sądem, gdzie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od pewnego czasu zajmowali się sprawą 31-latka, który jak wynikało z przeprowadzonych ustaleń, posiadał w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków oraz mienie pochodzące z przestępstw, do których doszło na terenie miasta.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do legniczanina ujawniono metamfetaminę w ilości, z której można by było uzyskać ponad 1000 handlowych porcji, a także 100 działek marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli mienie pochodzące z różnych przestępstw dokonanych na terenie miasta.

Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zajęli samochód 31 – latka, o wartości 7 tysięcy złotych oraz blisko 30 tysięcy w gotówce. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że podejrzany od dłuższego czasu trudnił się handlem narkotykami. W związku z tym 31-letni mieszkaniec Legnicy usłyszał zarzuty handlu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ponadto policjanci udowodnili mu paserstwo sprzętu muzycznego pochodzącego z kradzieży, która miała miejsce w lutym br. na terenie Legnicy.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Przeczytaj również: