Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z mysłowickiej komendy wraz z celnikami z Katowic zabezpieczyli 8 automatów do gier hazardowych. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielom „salonów” grozi wysoka grzywna oraz nawet 3 lata więzienia.

Wspólne działania policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z mysłowickiej komendy oraz celników z Urzędu Celnego w Katowicach, ukierunkowane były na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia. „Na celowniku” stróżów prawa znalazł się lokal w centrum Mysłowic.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, celnicy zabezpieczyli 8 nielegalnych urządzeń, na których działały gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Funkcjonariusze urzędu celnego będą również prowadzili wobec właściciela postępowanie z kodeksu karnego skarbowego. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna lub kara do 3 lat więzienia.