Przechodzenie na czerwonym świetle okazało się początkiem poważniejszej sprawy. Policjanci zatrzymali nieuważnego pieszego, który dodatkowo był pijany. Na tym się jednak nie skończyło. Po sprawdzeniu jego danych, okazało się, że jest poszukiwany listem gończym. 38-latek trafił do zakładu karnego.

W sobotę wieczorem policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, który wszedł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że był pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile. Za wykroczenie groził mu mandat karny w wysokości 100 zł.

Jednak na tym sprawa się nie skończyła. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu okazało się, że 38-latek jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Poszukiwany był celem doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności w związku z rozbojem.

Ostatecznie 38-letni mieszkaniec Rzeszowa trafił do policyjnego aresztu, skąd dzisiaj rano został przewieziony do zakładu karnego.