Współpracujący policjanci z Sokółki i Białegostoku zabezpieczyli w mieszkaniu 52-latka przeszło 1600 paczek nielegalnych papierosów i 30 litrów wyrobów spirytusowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość kontrabandy, która ukryta była w dobudowanej ścianie mieszkania, to ponad 24 tysiące złotych. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, m.in. w ramach weryfikacji miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, kontrolowali rejony, gdzie może dochodzić do handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi. Mundurowi wkroczyli także na posesję 52-latka z Sokółki, gdyż z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna może przechowywać tam papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się, gdy podczas sprawdzania mieszkania funkcjonariusze odkryli dobudowaną ścianę, za którą ukryta była kontrabanda. Mundurowi w sumie zabezpieczyli u mężczyzny ponad 1600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 30 litrów nielegalnego alkoholu. Czarnorynkowa wartość kontrabandy to ponad 24 tysiące złotych, zaś należny od niej podatek akcyzowy to 36 tysięcy złotych. Teraz 52-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.