Dziś (16 marca) około godziny 17.00 doszło do zatrzymania Arkadiusza Ł. ps. Hoss, za którym Sąd wydał list gończy, po tym jak nie stawiał on się na dozór policyjny. Kilka tygodni temu został on zatrzymany, lecz Sąd wtedy nie przychylił się do wniosku Prokuratury o areszt i zastosował jako środek zapobiegawczy poręczenie majątkowe w wysokości 300 tyś zł oraz miał on się stawiać na Komisariacie Poznań-Jerzyce 5 razy w tygodniu. Stawił się tylko raz, po czym zniknął.

Do zatrzymania doszło w Warszawie, w jednym z wynajmowanych przez niego mieszkań na Żoliborzu. Zatrzymania dokonali poznańscy funkcjonariusze z Grupy Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej wraz z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Stosował kamuflaż, ogolił się na łyso, przebierał się. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu – relacjonuje nam Mariusz Ciarka z Komendy Głownej Policji

49-letni Arkadiusz Ł. ps. Hoss jest pomysłodawca mechanizmu oszustwa „na wnuczka”. Mężczyzna pozostawał w zainteresowaniu policji kilku krajów. Policja austriacka wystawiła za nim europejski nakaz aresztowania, policja z Luksemburga – poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu. W Polsce podejrzany jest o co najmniej 4 wyłudzenia pieniędzy na kwotę 1,4 mln złotych od starszych osób.

fot.: Policja

Przeczytaj również: