Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili na jednej z posesji w Pabianicach kontrabandę. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 420 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, kilkanaście litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz ponad kilogram krajanki tytoniowej. Śledczy wstępnie szacują uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 350 tys. złotych.

Policjanci z Referatu ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji pabianickiej Policji ustalili, że na terenie jednej z posesji w Pabianicach znajdują się wyroby bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze przeszukali dokładnie teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach mieszkalnych, magazynowych i zaparkowanych tam pojazdach ujawnili ponad 100 kartonowych pudeł typu ,, pizza” z papierosami bez polskich znaków akcyzy, opakowania i etykiety do różnych marek papierosów, kilkanaście litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia i ponad i kilogram krajanki tytoniowej.

Śledczy szacują, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa sięga ponad 350 tys. złotych. Policjanci zarekwirowali bezakcyzowy towar. Zatrzymali również 37-latka trudniącego się nielegalnym procederem. Podejrzany usłyszał  zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Odpowie również za nielegalne używanie znaków towarowych. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: