Nastolatkowie z Łodzi wyśledzili złodzieja , który ukradł telefon komórkowy. Dzięki informacjom przekazywanym na bieżąco policji doprowadzili do zatrzymania podejrzanego i odzyskania aparatu.

14 marca 2017 roku 11 –letni chłopiec wspólnie z kolegą i koleżanką bawili się na schodach przed sklepem przy ul. Wodnej. Nastolatek powiesił na poręczy kurtkę, w której znajdował się telefon komórkowy. W pewnym momencie wychodzący z punktu handlowego mężczyzna zabrał  odzież nastolatka po czym pospiesznie próbował odejść.

Chłopiec widząc to kategorycznie zażądał zwrotu kurtki , którą podejrzewany oddał lecz bez telefonu twierdząc, że go nie ma. Na dowód pokazał zawartość swojego plecaka.     Domorosły „detektyw”  postanowił śledzić sprawcę obserwując dokładnie  kierunek jego odejścia . W tym samym czasie jego koleżanka z innego telefonu poinformowała o wszystkim rodziców ci zaś policję. Nieuczciwy klient sklepu doprowadził małych śledczych do jednej z  kamienic przy ul. Piłsudskiego , w której przez chwile przebywał. Kiedy wyszedł i stał na skrzyżowaniu oczekując na zmianę świateł został zatrzymany przez policję. Był całkowicie zaskoczony . Funkcjonariusze odzyskali także skradziony telefon, który podejrzewany pozostawił w  mieszkaniu. „Komórka”  wróciła do właściciela a sprawca kradzieży usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.