Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z policjantami z Pabianic, na terenie województwa łódzkiego, zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Lęborka. Mężczyzna przez 17 lat ukrywał przed wymiarem sprawiedliwości i dotychczas był nieuchwytny. 46-latek poszukiwany trzema listami gończymi, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkie uszkodzenie ciała i pozbawienie wolności, trafił do aresztu. 

Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań wydziału kryminalnego z gdańskiej komendy wojewódzkiej tzw. tropiciele z północy zdobyli informację, że poszukiwany przez mundurowych z Lęborka 46-latek, przebywa prawdopodobnie w województwie łódzkim i ukrywa się na terenie posesji, gdzie prowadzona jest produkcyjna działalność gospodarcza.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku, mając takie informacje postanowili je zweryfikować osobiście biorąc pod uwagę wagę sprawy i dotychczasowe trudności z ujęciem poszukiwanego, pojechali na miejsce. Tam na terenie jednej z posesji w powiecie pabianickim, na podstawie nakazu przeszukania wystawionego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach, zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Lęborka. W akcji wzięło udział kilkunastu policjantów, oprócz kryminalnych z Gdańska, także funkcjonariusze z KPP Pabianice.

Zatrzymany 46-latek poszukiwany był m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkie uszkodzenie ciała i pozbawienie wolności. Mężczyzna kilka lat temu zerwał całkowicie kontakt z dotychczasowym środowiskiem w rejonie dotychczasowego miejsca zamieszkania i ukrywał się przez 17 lat. Według posiadanych informacji, zatrzymany mieszkaniec Lęborka dokonywał na zlecenie grup przestępczych na terenie Polski wymuszeń oraz uszkodzeń ciała w celu zastraszania członków konkurencyjnych grup przestępczych.

Teraz 46-latek trafił do aresztu, gdzie odpowie za swoją dotychczasową działalność przestępczą.