Kryminalni z zabrzańskiej komendy wyjaśniają sprawę śmierci 27-letniego mężczyzny. Denat znaleziony został w swoim mieszkaniu na Osiedlu Kopernika. W czasie policyjnych czynności kryminalni znaleźli w lokalu marihuanę, haszysz i ecstasy.

Informację, że coś złego może się dziać z 27-letnim mężczyzną dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał od zaniepokojonej matki. Kobieta twierdziła, że od kilku dni nie może nawiązać kontaktu ze swoim synem. Kiedy mundurowi przyjechali do mieszkania 27-latka, drzwi były zamknięte, a klucz włożony od środka do zamka. Nikt nie reagował na pukanie do drzwi. Podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Kiedy policjanci wspólnie z matką weszli do lokalu, na łóżku znaleźli zwłoki mężczyzny.

W czasie policyjnych czynności w mieszkaniu denata kryminalni znaleźli również narkotyki. Badania przeprowadzone przez technika kryminalistyki wskazało, że z zabezpieczonych środków można przygotować ponad 30 działek dilerskich marihuany, ponad 75 działek dilerskich haszyszu. Znalezione zostały również amfetamina, ecstasy, a także 3 pojemniki z nieustaloną substancją. Ujawniono również sprzęt służący do porcjowania narkotyków. Czynności w sprawie trwają.