Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch za posługiwanie się podrobionymi receptami, jednego za ich fałszowanie. Podejrzany wystawiał recepty na silne leki psychotropowe i przeciwbólowe. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto na ślad tej sprawy natrafili po tym, jak uzyskali informację, że w aptekach na terenie Starego Miasta pojawiły się podrobione recepty. Widniały na nich pieczątki lekarza internisty i neurologa.

W lutym br. w wyniku prowadzonych działań policjanci najpierw zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy podrobionymi receptami się posłużyli. Następnie, 28 lutego br. policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o fałszowanie recept. Zatrzymany, to 23-letni mieszkaniec Poznania. W wyniku sprawdzenia jego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 600 recept, dwie pieczątki, a także 2 gramy marihuany.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w okresie od początku stycznia br. do momentu zatrzymania co najmniej kilkadziesiąt razy fałszował recepty i posługiwał się nimi jako autentycznymi lub wypisane przez siebie recepty sprzedawał.

23-latkowi za fałszowanie recept oraz używanie ich jako autentyczne, a także posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u podejrzanego ponad 9 tysięcy złotych. Dwóch wcześniej zatrzymanych mężczyzn odpowie za posługiwanie się podrobionymi receptami.

Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i nie wykluczają, że zatrzymań będzie więcej.