Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z wieruszowskiej komendy , podejrzanemu o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. W mieszkaniu 63-latka funkcjonariusze znaleźli broń palną oraz amunicję , na którą nie miał zezwolenia.

9 marca 2017 roku policjanci z komendy powiatowej w Wieruszowie zatrzymali 63–letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu przechowywał broń palną oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia.

Do zatrzymania doszło w trakcie interwencji podjętej przez wieruszowski patrol policji wobec mężczyzny, który awanturował się w mieszkaniu. 63-latek  w swoim domu przechowywał broń palną długą oraz amunicję, na którą nie miał zezwolenia. Te niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczona przez policjantów.

Mężczyzna zachowywał się  agresywnie nie tylko wobec domowników ale również wobec policjantów. W chwili zatrzymania miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Śledztwo w jego sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.