Białostoccy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzewane o pobicie 32-latka i jego 24-letniej partnerki. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w minioną sobotę po godzinie 2.00 otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Do zdarzenia miało dojść przy jednym ze sklepów na osiedlu Bema. Do pokrzywdzonych wysłał natychmiast mundurowych z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjanci dojeżdżając na miejsce zauważyli na parkingu grupę osób odpowiadających rysopisom podanym przez pokrzywdzonych, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać.

W trakcie pościgu funkcjonariusze zatrzymali najpierw 35-letnią kobietę, a następnie 34-letniego mężczyznę, który schował się pod zaparkowanym samochodem. W trakcie interwencji do funkcjonariuszy podeszła pokrzywdzona 24-latka i jej 32-letni partner, a także grupa młodych ludzi, wśród których zgłaszający rozpoznali kolejnych sprawców ich pobicia – 20 i 22-latka. Domniemanych sprawców funkcjonariusze osadzili w policyjnym areszcie, zaś pokrzywdzona z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala. Podczas czynności służbowych okazało się również, że zatrzymany 34-latek jest poszukiwany celem odbycia kary 2 lat więzienia. Teraz dalszym losem 4 podejrzewanych o pobicie zajmie się sąd. Grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności.