Policjanci z Wydziału Kryminalnego w ciągu 2 dni zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Dodatkowo jeden z nich profesjonalnie uprawiał konopie. Za tego typu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Pierwszego z mężczyzn 35-letniego mieszkańca Konina mundurowi zatrzymali we wtorek 7 marca około 16:00 w jego mieszkaniu. Jeszcze przed przeszukaniem mężczyzna dobrowolnie oddał posiadane narkotyki. Zabezpieczono ponad 40 gramów marihuany, 88 szt. tabletek extazy, blisko 5 gramów metamfetaminy i niespełna 1 gram amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Drugim zatrzymanym mężczyzną jest również mieszkaniec Konina w wieku 34 lat. Tym razem policjanci również złożyli wizytę w jego mieszkaniu. Podobnie jak poprzedniego dnia, mężczyzna sam zaprowadził policjantów do nieużywanej części domu i wskazał miejsce, gdzie uprawiał krzewy konopi. Policjanci zabezpieczyli pięć dorodnych krzewów i ścięte już, ale jeszcze nie wysuszone liście. Oprócz roślin mężczyzna stracił też nawozy i aparaturę do uprawy: system nawadniający i oświetlenie, namiot termoizolacyjny i inne elementy ułatwiające uprawę.

Wkrótce obaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Jakie dokładnie, o tym zdecyduje prokurator. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków kodeks karny przewiduje nawet 10 lat więzienia.