W piątek rano, około godziny 8 policja w Turku (woj. wielkopolskie) otrzymała zgłoszenie o tragedii, do jakiem doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Chrobrego. Mąż zaatakował żonę i zadał jej kilka ciosów nożem. Jest ona w stanie ciężkim i została przewieziona do szpitala.

– Na jednym z tureckich osiedli domków jednorodzinnych, 62-letni mężczyzna zaatakował swoją żonę. Zadał jej kilka ciosów w klatkę piersiową i głowę za pomocą noża. To było zgodne małżeństwo, z ponad 30-letnim stażem, wcześniej w tej rodzinie nie było żadnych problemów. Mężczyzna, który zaatakował żonę został zatrzymany, lecz nie ma z nim żadnego kontaktu. Prawdopodobnie zostanie przedstawiony mu zarzut usiłowania zabójstwa – mówi nam Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie – Marek Kasprzak.

Nie wiadomo, czy uda się przywrócić wzrok kobiecie, rany są na tyle poważne, że w tej chwili nie można tego stwierdzić jednoznacznie. Kobieta ma przebite płuco i zranione oczy. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, 62-letni mężczyzna, który zaatakował swoją żonę, leczył się na depresję.