Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego na drodze S –8. Śmierć na miejscu poniósł obywatel Białorusi.

9 marca 2017 roku około godziny 22.20 na drodze S–8 na wysokości miejscowości Szklana Huta w gminie Złoczew, na pasie w kierunku Łodzi doszło do tragicznego w skutkach zderzenia 4 ciężarówek z naczepami. Według wstępnych ustaleń kierowcy dwóch pierwszych tiróe przez CB – radio dowiedzieli się o utrudnieniach spowodowanych wcześniejszą kolizją, która miała miejsce około kilometra przed nimi.

W związku z tą informacją kierowcy zaczęli zwalniać. W tym momencie z nieustalonych powodów kierowca ostatniej – czwartej ciężarówki marki Mercedes z pełnym impetem uderzył w tył naczepy poprzedzającego go pojazdu. Uderzona w naczepę  Scania kierowana przez obywatela Holandii uderzyła w tył naczepy ciężarowego Mana, a ten w tył naczepy pierwszej ciężarówki marki Renault. Niestety kierujący ostatnią ciężarówką,  obywatel Białorusi poniósł śmierć na miejscu. Natomiast holenderski kierowca wraz z pasażerem z obrażeniami ciała zostali hospitalizowani w sieradzkim szpitalu. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, zaś od białoruskiego kierowcy pobrano krew.

Trzy godziny później, około 2.25 w tym samym miejscu, jednak na przeciwległym pasie ruchu doszło do kolizji drogowej z udziałem ciężarówki marki Iveco z vw sharan. Jak wstępnie ustalono kierujący ciężarówką, 25 – letni kierowca prawdopodobnie zagapił się obserwując pracę służb mundurowych na miejscu wypadku i uderzył w tył vw, a następnie wbił się w barierę energochłonną oraz ekran akustyczny. Kierowcy nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.

W tym momencie oba pasy ruchu zostały całkowicie zablokowane. Policja zorganizowała objazdy. Pas ruchu w kierunku Wrocławia został udrożniony w godzinach rannych zaś pas ruchu w kierunku Łodzi zostanie odblokowany w najblizszym czasie.