Policjanci Wydziału Kryminalnego z Zespołu Poszukiwań Celowych komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania i 10 innych podstaw poszukiwawczych. Przestępca ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości także za granicą od 3 lat i często zmieniał swoje miejsce pobytu, posługując się fałszywymi dokumentami. Dodatkowo, aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość „charakteryzował się”, aby zmienić swój wygląd. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami Wydziałów Kryminalnych z komendy miejskiej i komisariatu Grabiszynek we Wrocławiu, zajmujący się prowadzeniem poszukiwań osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

51-letni obywatel Polski poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania przez Sąd Okręgowy w Świdnicy, ale różne sądy i prokuratury na terenie kraju od 3 lat poszukiwały tego człowieka, za przestępstwa przeciwko mieniu i oszustwa.

Z chwilą uzyskania informacji o możliwości pobytu podejrzanego w jednej z podwrocławskich miejscowości policjanci podjęli szeroko zakrojone działania, które doprowadziły do ustalenia, a w konsekwencji do jego zatrzymania. Jak potwierdzono, mężczyzna ukrywając się przez polskim wymiarem sprawiedliwości, wielokrotnie zmieniał swoją tożsamość i miejsce pobytu, posługując się fałszywymi dokumentami.

Mężczyzna podróżował także po Europie, co utrudniało ustalenie jego pobytu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej i miejskiej we Wrocławiu trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.