Nowosolscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przetrzymywali w mieszkaniu 17-latka. W zamian za wolność, 18-latek i 21-latek żądali od niego blisko 400 złotych okupu. Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów udało się uwolnić mężczyznę, a sprawcy usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór (6 marca). Nowosolscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało że 17-letni mężczyzna jest przetrzymywany w jednym z mieszkań w Nowej Soli. Sprawcy mieli żądać od przetrzymywanego mężczyzny okup w wysokości blisko 400 złotych w zamian za uwolnienie go. Wystraszony 17-latek dzwonił do różnych osób, prosząc o pieniądze dla oprawców.

Dzięki szybkiej i skutecznej pracy nowosolskich policjantów, udało się ustalić miejsce, gdzie może być przetrzymywany. Mundurowi pojawili się przed ustalonym adresem, gdzie po chwili otworzyły się drzwi do mieszkania. Policjanci zauważyli w środku skrępowanego paskiem mężczyznę. Dwóch sprawców – 18-latek i 21-latek – zostali zatrzymani, a przetrzymywany mężczyzna odzyskał wolność.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że tłem ich przestępczego działania były rozliczenia finansowe. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia człowieka wolności oraz osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez przemoc i groźby. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.