17 i 19-latek z Opola złapali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy. Ujęli oni 24-latka, który wybiegł z kantoru ze skradzionym banknotem 200 euro. Podejrzany mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał już zarzut. Skradzione pieniądze policjanci przekazali już właścicielowi.

7 marca, tuż przed godziną 15:00, policjanci z Opola zostali poinformowani o ujęciu obywatelskim osoby podejrzewanej o kradzież. Do zdarzenia miało dojść w centrum miasta. 

Przybyli na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze ustalili, że do jednego z kantorów przyszedł mężczyzna, który poprosił o wymianę złotówek na euro. W momencie kiedy zobaczył banknot 200 euro, chwycił go i zaczął uciekać. Pracownikowi kantoru nie udało się dogonić mężczyzny. 

Na szczęście, obok przechodzili 17 i 19-letni mieszkańcy Opola. Młodzi ludzie widząc co się dzieje, pobiegli za uciekinierem i go złapali. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna został przekazany policjantom, a 200 euro wróciło do właściciela. 

24-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Jak tłumaczył policjantom w ten sposób chciał uzyskać pieniądze na bilet do domu.