Policjanci z bielskiego referatu Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach zatrzymali wczoraj 30-letnią kobietę, która usiłowała przekazać narkotyki konwojowanemu mężczyźnie. Kobieta ukryła woreczek z amfetaminą w ustach i próbowała go przekazać 26-latkowi w czasie… pocałunku. Zatrzymana usłyszała już zarzuty. Za przestępstwo to grozi jej teraz do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj na bielskiej ul. Bogusławskiego, podczas konwoju zatrzymanego z aresztu do sądu. W czasie, gdy mężczyzna doprowadzany był do budynku sądu, podbiegła do niego kobieta, która, wyznając mu miłość, usiłowała pocałować go w usta. Szybka i skuteczna interwencja policjantów doprowadziła do zatrzymania 30-latki.

Jak się okazało, kobieta próbowała przekazać mężczyźnie woreczek z narkotykami, który ukryła w ustach. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, z której można było przygotować blisko 40 porcji. Zatrzymana usłyszała już zarzuty. Za próbę udzielenie mężczyźnie środków odurzających grozi jej do 3 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.