Fot. zdjęcie podglądowe

Białostoccy policjanci zatrzymali 36-latka, który groził siekierą swojemu znajomemu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj o godzinie 14.00 otrzymał zgłoszenie, że na osiedlu Starosielce mężczyzna trzymając w ręku siekierę grozi swojemu znajomemu. Na miejsce natychmiast wysłani zostali funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Tam mundurowi zatrzymali 36-latka, który, jak wynikało ze wstępnych ustaleń, najpierw urwał lusterko w samochodzie pokrzywdzonego, a po krótkiej wymianie zdań wyciągnął siekierę i zaczął poszkodowanemu grozić pozbawieniem życia. Okazało się również, że zatrzymany był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli siekierę a 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: