Policjanci z V komisariatu poszukują kobiet, które okradły 73-letnia mieszkankę „Czechowa”. Pod pozorem zostawienia paczki dla sąsiadki weszły do jej mieszkania. Gdy jedna z nich odwróciła jej uwagę druga przeszukała pokój kradnąc pieniądze, biżuterię i kolekcjonerskie monety. Policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej z kobiet. Osoby, które ją rozpoznają prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym V komisariatu Policji w Lublinie tel. (81) 535 47 00. Informację można przekazać anonimowo.

Do kradzieży doszło  7 lutego br. na osiedlu Młodej Polski na lubelskim Czechowie. Dwie kobiety pod pozorem pozostawienia paczki dla sąsiadki weszły do mieszkania 73-latka. Tam jedna z nich stwierdziła, że musi napisać pismo oświadczenie o pozostawieniu przesyłki. W tym czasie jej wspólniczka przeszukała pokój kradnąc pieniądze, biżuterię i kolekcjonerskie monety. 73-latka zorientowała się o kradzieży po wyjściu oszustek.

Policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej z kobiet. Z podanego rysopisu wynika, że jedna z podejrzewanych kobiet ma twarz owalną o śniadym kolorze skóry, włosy jasne, długie, lekko faliste. Brwi średniej długości oraz szerokości, średnio ciemno pigmentowane w kształcie prostym. Oczy średniej wielkości, koloru ciemnego. Nos szeroki. Kobieta może mówić z ” obcym akcentem” .Wzrost ok. 160 cm, sylwetka średnia, wiek około 24 lata.  Wymieniona w dniu dokonania kradzieży była ubrana w płaszcz koloru czarnego, miała szalik w kolorze czarnym oraz beret w kolorze różowym. Druga podejrzewana kobieta była wzrostu około 162 – 163 cm, szczupłej sylwetki, o pociągłym kształcie twarzy, włosy ciemne rude, długości do ramion, proste, rozpuszczone. Ubrana Była w ciemną kurtkę.