Mieszkanka Krapkowic zauważyła, że do jej mieszkania weszła kobieta. Szybko zamknęła drzwi wejściowe i wezwała Policję. Funkcjonariusze zatrzymali 47-letnią mieszkankę Opola. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia. Zachowujmy czujność i nie wpuszczajmy obcych do swoich mieszkań.

Do zdarzenia doszło 3 marca około godziny 11:00. Mieszkanka Krapkowic zorientowała się, że w jej mieszkaniu przebywa obca kobieta. „Nieproszony gość” wykorzystał fakt, że drzwi wejściowe do mieszkania były otwarte. Po wejściu do mieszkania zaczęła zaglądać do szafek.

Właścicielka widząc, że kobieta chce ukraść jej biżuterię i sprzęt RTV, zamknęła się razem z nią w mieszkaniu i zaalarmowała o wszystkim policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, którą okazała się 47-letna mieszkanka Opola. Zatrzymana usłyszała już zarzuty usiłowania kradzieży mienia o wartości ponad 10 000 złotych oraz naruszenia miru domowego. Podejrzana przyznała się do zarzutów. Za tego typu przestępstwa może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

Mechanizm działania złodziei zwykle jest taki sam. Pod pozorem zbierania żywności, sprzedaży różnych rzeczy wchodzą do mieszkań, których drzwi są otwarte. Zabierają torebki, portfele, telefony, wszystko to co znajduje się w ich zasięgu, po czym niepostrzeżenie wychodzą.

Pamiętajmy !

Zawsze zamykajmy drzwi domu i mieszkania, nawet gdy jesteśmy wewnątrz – zajęci pracami domowymi możemy nie zauważyć, że ktoś wszedł do środka. Dzwońmy na Policję jeśli zobaczymy nieznajomego, sprawdzającego czy drzwi do mieszkania sąsiada są otwarte. Porozmawiajmy o takich zdarzeniach z naszymi sąsiadami, ich czujność może pomóc ustrzec się przed kradzieżami.

Przeczytaj również: