W niedzielę wieczorem, w jednym z wrocławskich hoteli przy ul. Gajowickiej, doszło do zatrzymania 43-letniego obywatela Niemiec podejrzanego o pedofilię. Chciał on się spotkać z 13-letnią dziewczynką oferując jej 1000 zł za rozdziewiczenie. Jak udało się nam dowiedzieć, nie była to pierwsza próba spotkania się tego mężczyzny z małoletnią. Około miesiąc wcześniej próbował on się umówić z 14-latką, ale w ostatnim momencie zrezygnował.

Podczas dzisiejszej akcji pedofil o mało co też by się wymknął z pułapki. Gdy dziewczyna (podstawiona agentka z firmy Combat Security) napisała mu, że już czeka pod hotelem, w którym się umówili, odpisał, że już do niej idzie po czym kontakt z nim się urwał. Z ustaleń wynikało, że wynajmuje on pokój właśnie w tym hotelu, w którym miało dojść do spotkania. Policjanci zareagowali błyskawicznie i zaczęli przeszukiwać pokój po pokoju trafiając w końcu na ten, w którym przebywał pedofil. Natychmiast go zatrzymano.

Po zatrzymaniu dokonano przeszukania jego samochodu. Znaleziono w nim niemiecki mundur policyjny. Funkcjonariusze kryminalni nieoficjalnie potwierdzają nam, że zatrzymany jest czynnym oficerem niemieckiej policji. Z naszych ustaleń wynika, że zatrzymany 43-latek mógł mieć już wcześniej kontakty seksualne z małoletnimi. Za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.