Wspólna praca funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z KMP w Szczecinie i dzielnicowych z Dąbia zakończyła się zatrzymaniem dwóch osób posiadających środki odurzające. W wynajmowanym przez 27–latka mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 80 gramów amfetaminy, woreczki z zapięciem strunowym oraz wagę elektroniczną. Mieszkająca z nim 17–latka okazała się być poszukiwana. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie na podstawie swoich ustaleń wytypowali mieszkanie na Prawobrzeżu, gdzie miały być  przechowywane znaczne ilości środków odurzających.

Kiedy pojechali pod ustalony adres zauważyli wychodzącego stamtąd mężczyznę. Po wylegitymowaniu szczecinianina okazało się, że posiada on środki odurzające zakupione pod adresem pozostającym w zainteresowaniu mundurowych.Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji Szczecin Dąbie.

Szczecińscy policjanci po wejściu do mieszkania  wylegitymowali znajdujące się tam osoby.  Ustalili, że lokal ten wynajmuje 27–latek a młoda kobieta przebywa tam razem z nim. Przy 17–latka miała przy sobie dwa woreczki z zapięciem strunowym, w których znajdowały się  środki odurzające.

Natomiast  podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych  przez 27 i 17-latkę,  w kuchni w jednej z  szafek  między artykułami spożywczymi  funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje amfetaminy.

Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 80 gramów amfetaminy, telefony komórkowe, woreczki z zapięciem strunowym i wagę elektroniczną.

27–latek i jego współlokatorka zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.Mundurowi ustalili, że 17-latka była poszukiwana aby doprowadzić ją do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Śledczy z Dąbia zebrali materiał dowodowy pozwalający na postawienie obu zatrzymanym zarzutów dotyczących naruszenia przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.