25-letni Adam P. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do szkoły w Baniach Mazurskich. Mężczyzna po pokonaniu zabezpieczeń w oknie, wszedł do pomieszczenia i ze szkolnego sklepiku ukradł pieniądze. Jego łupem padło blisko 400 złotych. Teraz za to przestępstwo odpowie przed sądem

Do włamania doszło w miniony czwartek około godziny 18.00. Nieznany wówczas sprawca pokonując zabezpieczenia wszedł do wnętrza budynku szkoły w Baniach Mazurskich. Następnie dostał się do sklepiku szkolnego, skąd zabrał blisko 400 złotych.

Wyjaśnieniem tej sprawy natychmiast zajęli się gołdapscy policjanci. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze niespełna dobę od zdarzenia ustalili sprawcę tego włamania. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie, który przyznał się do przedstawionego mu zarzutu.

Mężczyzna kilka miesięcy wcześniej opuścił więzienie, gdzie odbywał kilkuletnią karę m. in. za kradzieże i włamania. Zgodnie z kodeksem karnym, za przestępstwo, które popełnił w warunkach tzw. „recydywy” (powrotu do przestępstwa) grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.