Tczewscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Sprawca na terenie jednego z supermarketów ukradł batona, a następnie podczas ucieczki zaatakował dwie osoby próbujące udaremnić mu kradzież. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

W miniony wtorek po godzinie 19.00 dyżurny tczewskiej policji został powiadomiony o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie jednego z supermarketów w tym mieście. W miejsce przestępstwa pojechali mundurowi z patrolówki, którzy ustalili, że sprawca wziął z półki sklepowej batona i nie płacąc za niego próbował wyjść z placówki handlowej. Pracownik ochrony wraz z klientką sklepu próbowali zatrzymać sprawcę, który zaczął szarpać się i zaatakował ich. Stróże prawa zatrzymali agresywnego 33-letniego mieszkańca Tczewa, którego przewieźli do miejscowej komendy i umieścili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zatrzymany mężczyzna wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.