Będzińscy policjanci ustalają przyczyny oraz bliższe okoliczności śmierci 19-letniego mieszkańca Wojkowic. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione wczoraj w godzinach wieczornych na terenie nieczynnej cementowni w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Bliższe informacje na temat czasu oraz przyczyn zgonu powinna dać zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok.

Wczoraj około godziny 20.00 do Komisariatu Policji w Wojkowicach zgłosili się rodzice 19-letniego mieszkańca miasta, którzy poinformowali o zaginięciu syna. Wiadomo, że młody mężczyzna we wtorek rano uczestniczył w zajęciach szkolnych. Odwiedzający go tego dnia w godzinach popołudniowych rodzice nie zastali jednak syna w mieszkaniu. Intensywne czynności poszukiwawcze wszczęte przez policjantów zaraz po zgłoszeniu pozwoliły na odnalezienie po kilku godzinach ciała 19-latka na terenie nieczynnej cementowni w będzińskiej dzielnicy Grodziec.

Będzińscy śledczy pod nadzorem prokuratury wykonują aktualnie czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności oraz przyczyn śmierci młodego mężczyzny. Stróże prawa sprawdzą różne hipotezy i wersje wydarzeń, między innymi czy zamiłowanie do sportów ekstremalnych nie stało się jedną z istotnych przyczyn tragedii.